IBA Group společně s RPC spustily přijímání plateb přes smartphone v Chorvatsku

27 Prosinec, 2023 

IBA Group společně s RPC spustily přijímání plateb pomocí smartphone v další evropské zemi — Chorvatsku. Spuštění mobilní aplikace proběhlo u Raiffeisenbank Hrvatska. To je již 7. země bankovní skupiny RBI, která spustila řešení tapXphone pro přijímání plateb pomocí smartphonu.

tapXphone tvoří základ mobilní aplikace RaiPOS, která promění obyčejný smartphone v platební terminál. Klienti banky si nyní mohou rychle a snadno zorganizovat přijímání plateb pro své podnikání: stačí jeden smartphone s nainstalovanou aplikací a připojením k internetu.

Pomocí aplikace RaiPOS mohou prodejci přijímat všechny typy bezkontaktních plateb, dokonce i ty, které vyžadují autorizaci PIN kódem. Bezpečnost plateb pomocí aplikace je potvrzena a certifikována platebními systémy MasterCard a Visa.

RaiPOS je ideální pro všechny podnikatele, kteří potřebují nejen rychlé a pohodlné placení za služby, ale i mobilitu a flexibilitu. Nový produkt vysoce ohodnotí malé prodejny, donáškové služby, kavárny a restaurace, tržní prodejci a mnozí další.

Jsme rádi, že můžeme spustit naš servis v Chorvatsku. Je to dynamicky se rozvíjející evropská země s vysokou mírou průniku bankovních karet. Proto spuštění RaiPOS umožní místním podnikatelům organizovat přijímání plateb bez dalšího vybavení, ale se stejnou funkčností tradičního bankovního terminálu.

Vadim Smotrjajevředitel technického oddělení společnosti IBA Group a Product director servisu tapXphone

Nutno podotknout, že servis RaiPOS již byl úspěšně spuštěn a funguje na Slovensku, v Bulharsku, Srbsku, Ukrajině, Kosovu a Rumunsku.

RPC je společné servisní středisko Bank International, které poskytuje širokou škálu kartových služeb dceřiným bankám RBI v zemích střední a východní Evropy. Je to jedna z největších zpracovatelských společností v regionu: v roce 2022 bylo zpracováno 1,5 miliardy transakcí, bylo obsluhováno více než 7,5 milionu platebních karet a 116 tisíc POS terminálů. RPC poskytuje služby bankám Raiffeisen v Rakousku, Albánii, Česku, Chorvatsku, Maďarsku, Kosovu, Rumunsku, Srbsku, Ukrajině a na Slovensku.

Jsme tu pro vás

  Yes
  YesZásad ochrany osobních údajů Pravidel pro používání souborů cookies
  IBA CZ  |  Praha (Centrála)
  IBA CZ  |  Brno (Vývojové centrum)
  IBA CZ  |  Ostrava (Vývojové centrum)

  Privacy Preference Center

  Necessary

  Advertising

  Analytics

  Other