Privilegia na letišti pomocí Tap to Phone: IBA Group realizovala projekt pro Visa

17 Srpen, 2023 

IBA Group zavedla pro držitele prémiových karet Visa pohodlný mechanismus získání privilegií na letišti. Pro validaci karty se nyní nevyžaduje bankovní terminál. Díky technologii Tap to Phone bude ověření karty probíhat pomocí obyčejného chytrého telefonu. Cestující, kteří odlétají z letišť v Ázerbájdžánu, jako první ocení tuto novinku.

Pro držitele prémiových karet Viza Platinum, Visa Signature a Visa Infinite jsou zdarma vstup do Business salónků, balení zavazadel a nápoje v kavárnách, jakož i slevy Duty Free a další privilegia. Dříve, aby získat tato privilegia, bylo nutné přiložit kartu ke speciálnímu terminálu, který kontroluje existenci a možnost poskytnutí určitých výsad.

Nyní se místo terminálu používá obyčejný chytrý telefon, který plní stejné funkce. To bylo umožněno díky technologii Tap to Phone a aplikaci tapXphone, která proměňuje obyčejný smartphone v bankovní terminál. Její použití je pro držitele karet zcela bezpečné, protože veškeré operace týkající se ověření důvěrných informací jsou chráněny mezinárodními certifikáty.

Používání smartphonů na letištích je dalším důkazem, že bezterminálová řešení ukazují svou účinnost a poptávku na trhu. Díky tomu, že chytrý telefon nahradil platební terminál, vzniká dobrá příležitost škálovat prémiové servisy od Visa, a privilegia na letišti jsou toho důkazem. Doufáme, že v blízké budoucnosti budou prémiové servisy rozšířeny a objeví se v nových místech poskytování služeb a servisů.

Vadim Smotrjajevředitel technického oddělení IBA Group

Realizace projektu trvala méně než 3 měsíce. V budoucnu bude použití tapXphone pro validaci karet škálováno i na další letiště.

Jsme tu pro vás

  Yes
  YesZásad ochrany osobních údajů Pravidel pro používání souborů cookies
  IBA CZ  |  Praha (Centrála)
  IBA CZ  |  Brno (Vývojové centrum)
  IBA CZ  |  Ostrava (Vývojové centrum)

  Privacy Preference Center

  Necessary

  Advertising

  Analytics

  Other