Přijímání bezkontaktních plateb pomocí smartphonu v Albánii: IBA Group spustila tapXphone na Balkáně

29 Prosinec, 2023 

IBA Group pokračuje v zavádění tapXphone v nových regionech. Nyní je servis pro přijímání plateb pomocí smartphonu zpřístupněn i pro podnikatele z Albánie. Raiffeisen Bank představila svým klientám RaiPOS — mobilní aplikaci, která promení smartphone v plnohodnotný bankovní terminál.

Spuštění RaiPos je krokem vpřed na trhu bezpečných a efektivních plateb pro mikro, malé a střední podnikání v Albánii. Nyní pro příjem plateb stačí pouze smartphone s nainstalovanou mobilní aplikací. Díky jednoduché instalaci a nekomplikované aktivaci je RaiPOS vhodným řešením pro rychlou organizaci bezkontaktních plateb. Tento nástroj vysoce ohodnotí donáškové služby, kavárny a restaurace, tržní prodejci, majitelé malých prodejen a mnozí další.

Spuštění RaiPoS je důležitým momentem na naší cestě k digitalizaci plateb v Albánii. Tento produkt demonstruje naši oddanost inovacím a zlepšování kvality služeb pro naše klienty. Jsme radi, že můžeme vnést svůj vklad do cesty k modernější budoucnosti plateb v Albánii, a je to důležitý krok na této cestě.

Gentiana Gjinoředitelka oddělení běžných bankovních operací a kart

Servis RaiPOS v sobě spojuje bezpečnost a efektivitu, pohodlí a jednoduchost a take inovaci a digitalizaci.

Spuštění servisu otevírá cestu k bezhotovostnvím platabám pro drobné podnikatele z Albánii, kteří nyní mohou svým klientům nabídnout jednoduchý, pohodlný a bezpečný způsob platby za zboží a služby. Jsem přesvědčen, že RaiPOS je nový nástroj, který přispěje k rozvoji moderních a technologických plateb v této zemi.

Vadim Smotrjajevředitel technického oddělení společnosti IBA Group a Product director servisu tapXphone

Nutno podotknout, že servis RaiPOS již byl úspěšně spuštěn na Slovensku, v Bulharsku, Srbsku, Ukrajině, Kosovu, Maďarsku, Rumunsku a Chorvatsku. IBA Group realizuje projekt společně s RPC.

O bance:

Raiffeisen Bank působí na trhu Albánie od roku 2004 a je jednou z předních bank v oboru. Banka nabízí širokou škálu komerčních produktů a služeb ve 4 klíčových oblastech podnikání: klientům v maloobchodě, mikropodnikům, malým podnikům a korporacím. Banka obsluhuje více než 460 000 klientů. Posláním banky je neustále využívat inovace, aby nabízet klientům kvalitní službu a obsluhu, a také se stát nejvíce doporučovanou skupinou v odvětví finančních služeb.

O RPC:

RPC je společné servisní středisko Raiffeisen Bank International, které poskytuje širokou škálu kartových služeb dceřiným bankám RBI v zemích střední a východní Evropy. Je to jedna z největších zpracovatelských společností v regionu: v roce 2022 bylo zpracováno 1,5 miliardy transakcí a obsluhováno více než 7,5 milionu platebních karet a 116 tisíc POS terminálů. RPC poskytuje služby bankám Raiffeisen v Rakousku, Albánii, Česku, Chorvatsku, Maďarsku, Kosovu, Rumunsku, Srbsku, Ukrajině a na Slovensku.

Jsme tu pro vás

  Yes
  YesZásad ochrany osobních údajů Pravidel pro používání souborů cookies
  IBA CZ  |  Praha (Centrála)
  IBA CZ  |  Brno (Vývojové centrum)
  IBA CZ  |  Ostrava (Vývojové centrum)

  Privacy Preference Center

  Necessary

  Advertising

  Analytics

  Other