Systém SAP pro Gazprom Transgaz Bělorusko

Klient

Gazprom Transgaz Bělorusko

Popis

Společnost provozuje  7 hlavních plynovodů na přepravu zemního plynu přes Bělorusko  a 226 distribučních stanic plynu a podzemních zásobníků plynu.

Země

Bělorusko

Project Overview

IBA Group vytvořila komplexní řešení založené na moderní vysokovýkonné platformě SAP HANA, která kombinuje analytické nástroje, prostředky zpracování transakcí a velká množství dat (ERP a BI). Systém byl spuštěn současně ve všech sedmnácti pobočkách a správním úřadě Gazpromu Transgaz Bělorusko.

VÝSLEDKY PROJEKTU

V srpnu 2015 byl úspěšně přijat systém řízení informací pro komerční provoz. Klient  tak získal řešení, který umožňuje získat důvěryhodné, úplné a včasné informace o činnosti všech oddělení společnosti.

Sjednocené informační prostředí umožňuje zákazníkovi zvýšit efektivitu analýzy v reálném čase a plánování podnikových činností, optimalizovat obrat zásob a peněžních aktiv i snížit provozní náklady na údržbu a opravy.

REALIZACE PROJEKTU

V letech 2013-2015 vytvořila a implementovala IBA Group systém řízení podnikových informací založený na SAP ECC 6.0.

V roce 2014 byl systém spuštěn v souladu s harmonogramem projektu. Podle požadavků zákazníka byly automatizovány následující obchodní procesy :

  • Účetnictví a daňové evidence
  • Vedení účetnictví
  • Finanční účetnictví
  • Logistika (nákup, prodej a distribuce, skladové operace)
  • Údržba a opravy zařízení
  • Účetnictví investiční výstavby
  • Organizační řízení a personální správa.

V roce 2015 společnost IBA Group automatizovala mzdovou agendu i výrobní a ekonomické plánování Gazprom Transgaz Bělorusko. Podpora uživatelů byla organizována na základě SAP Solution Manager (Incident Management). Tým IBA Group zahrnoval více než 100 konzultantů a vývojářů SAP.

Při realizaci projektu využívala IBA Group aktuální metodiky implementace produktů SAP, konkrétně ASAP (Accelerated SAP) a AGILE (Agile Software Development). Kromě toho IBA Group využívala pokročilé technologie řízení projektových postupů a testování funkčnosti subsystému.

IBA Group poskytovala podpůrné služby prostřednictvím Service Desk, prováděla centrální správu systému pomocí SAP Solution Manager a vytvořila provozní uživatelské příručky a školení. IBA Group také uspořádala interaktivní školení koncových uživatelů prostřednictvím RWD uPerform for SAP.